שיקום לאחר שבץ מוחי

שיקום

מרבית השורדים משבץ מוחי, כ-55% מהם, סובלים ממוגבלות תפקודית מוטורית וקוגניטיבית רגשית או התנהגותית וזקוקים לשיקום רפואי מתמשך. היקף הטיפול בתחום השיקום הרפואי לחולי שבץ מוחי, הן במסגרות השיקום באשפוז והן במסגרות השיקום בקהילה לוקה בחסר ואינו מספק. משרד הבריאות שם לו למטרה, במסגרת התכנית הלאומית לשבץ מוחי, ליישם תכנית כוללת לשיקום חולי שבץ מוחי במדינת ישראל והקים וועדה לבחינת הנושא. אליה הוזמנתי להצטרף כנציגת ציבור נפגעי השבץ המוחי.

מנסיוני עם עבודה משותפת לאורך שנים עם משרד הבריאות, הוועדה הבין משרדית של משרד הבריאות והרווחה משנת 2009 שעסקה בקידום תהליכים להורדת התחלואה משבץ ובשיקום הנפגעים, שינתה את אופן התיחסות משרד הבריאות לשבץ מוח, הביאה להקמתה של התכנית הלאומית שאותותיה כבר ניכרים בשטח וחיי רבים ניצלו (רשם רפואי, מדדי איכות, הכשרת מצנתרי מוח, הדרכת נאמני שבץ בבתי חולים ועוד).

ההתיחסות לשיקום ולחיים אחרי השבץ המוחי מבורכים וחשובים מאין כמוהם. הם הנדבך הבא בתהליך הכולל של הטיפול בשבץ. כולי תקווה שגם משרד הרווחה יצטרף למהלך החשוב כדי להביא תשובה לשיקום הפסיכוסוציאלי של נפגעי השבץ בשובם הביתה ולקהילה ולא מוצאים מענה להתמודדות עם ההשלכות של השבץ על חייהם. חיים שהשתנו לבלי הכר.

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *