קונסורציום בינלאומי לחקר SVD

SAFE (ראשי תיבות של Stroke Alliance for Europe), ארגון נפגעי השבץ של אירופה, מדווח כי הוא שותף בקונסורציום בינלאומי נרחב בשם SVDs@targets, המתמקד בזיהוי מנגנוני ה-SVD  (Small Vessel Disease) – מחלה הפוגעת בכלי דם קטנים במוח, וקשורה קשר אמיץ לשבץ מוחי ולדמנציה: היא מהווה גורם מרכזי במרבית המקרים של שבץ הנובע מדימום ובכ-25% מהמקרים של שבץ איסכמי (חוסר אספקת דם), ותורמת ל-40% ומעלה ממקרי הדמנציה.

הקונסורציום, השואף לפתח טיפולים יעילים ל-SVD שיסייעו במניעת שבץ ודמנציה, כולל מדענים מובילים בתחומיהם כגון: פרופ' פיטר רותוול מאוניברסיטת אוקספורד, פרופ' מרטין דיכגנס מאוניברסיטת לודוויג מקסימיליאן במינכן ופרופ' ג'ואנה וורדלו מאוניברסיטת אדינבורו.

בנוסף למחקר הבסיסי שיבצעו הקבוצות השונות, יכלול הפרויקט גם שלושה ניסויים קליניים בבני אדם: ZOOM@SVDs – דימות ברזולוציה גבוהה ביותר של כלי הדם במוח, במטרה להעריך תפקוד ונזק; INVESTIGATE-SVDs – שימוש ב-MRI לצורך הערכת תפקוד המחסום דם-מוח וזרימת הדם בכלי הדם; ו-TREAT-SVDs – מחקר התערבותי לבדיקת השפעותיהן של תרופות שונות ללחץ דם על חולים עם SVD.

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *