פרויקט PRECIOUS: האם ניתן לצמצם נזקי שבץ בעזרת תרופות נפוצות?

בימים הראשונים לאחר השבץ נוטים נפגעי שבץ רבים לפתח סיבוכים כמו דלקות, חום או קושי בבליעה. ידוע כי מטופלים הסובלים מסיבוכים אלה מצויים בסיכון מוגבר לנכות קשה  עם התייצבות מצבם. פרויקט מחקרי חדש המכונה PRECIOUS, וממומן על ידי תוכנית Horizon 2020 של האיחוד האירופי, מבקש לבדוק אם מניעת הסיבוכים מראש, באמצעות תרופות נפוצות, נגישות ובטוחות, עשויה לצמצם את נזקי השבץ לטווח הארוך.

במסגרת המחקר יחולקו הנפגעים, מיד לאחר אירוע השבץ, לכמה קבוצות, וכל קבוצה תטופל בצירופים שונים מבין התרופות המוכרות הבאות: מטוקלופראמיד לטיפול בבחילות ובהקאות, האנטיביוטיקה צפטריאקסון ופרצטמול להורדת חום. במקביל יקבלו המטופלים את הטיפול המקובל הטוב ביותר עבור השבץ המוחי עצמו.

תפקודם של המטופלים ייבחן 3 חודשים לאחר השבץ, במטרה לבחון אם נטילת התרופות שיפרה את תוצאות השבץ לטווח הארוך –  בהשוואה לקבוצת ביקורת של נפגעי שבץ שלא קיבלו את הטיפול הנוסף.

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *