עלייה מדאיגה בשיעורי השבץ המופיעים בגיל צעיר

בעוד ששיעורי השבץ הכלליים נמצאים בירידה בעולם המערבי, מחקר חדש מצביע על כך שמגמה זו עלולה להתהפך בשל עלייה מדאיגה בשיעורי השבץ המופיעים בגיל צעיר יותר.

במחקר שפורסם ב-The Journal of the American Heart Association, מוצגים נתונים המראים ירידה בשיעורי השבץ באנשים מעל גיל 55, אך עלייה בשיעורים באלה שהם פחות מגיל 55.

המחקר ניתח מאגר מידע של כל השחרורים מבית החולים ניו ג'רסי מ-1994 ועד 2014, מצא שבין 1995-1999 ובין 2010-2014, שיעורי השבץ בקבוצת הגיל של בין 40-44 הוכפלו, ואף מעבר לכך עבור קבוצת הגיל של בין 35-39.

הערכת החוקרים היא שמגמה זו קשורה לשינויים בסגנון חיים. להערכתם, נראה שאנשים שנולדו בין 1945-1954 נהנו מסטנדרטים טובים יותר של סגנון חיים בריאותי מאשר אלה שלפניהם, במיוחד עם כל מה שקשור למודעות לנזקי העישון. בנוסף לכך, מגיפת ההשמנה והסוכרת החלה רק בשנות ה-60, כך שאלה שנולדו בשנות ה-40-50 של המאה הקודמת לא גדלו על דגני בוקר מסוכרים, אשר מסבירה את העלייה בהשמנה ובסוכרת בתקופה מאוחרת יותר.

החוקרים רואים בנתונים אלה "קריאת השכמה" לדור הצעיר לשיפור סגנון החיים הבריאותי ולנטילת תרופות לשליטה על סיכונים כמו סוכר כולסטרול לחץ דם וכד'.

תודה לאתר אי מד על הידיעה.

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *