עובדים הרבה? יש לכם סיכון מוגבר לשבץ מוחי

מחקר חדש שביצע ניתוח של 24 מחקרים, חלקם טרם פורסמו, מצא שאנשים שעובדים מעל 55 שעות בשבוע נמצאים בסיכון גדול ב-33% לשבץ מוחי לעומת אנשים שעובדים 35-40 שעות עבודה שבועיות. המחקר שפורסם בכתב העת היוקרתי Lancet בדק נתונים של מעל 600,000 איש שהיו תחת מעקב במשך 8.5 שנים בממוצע.

את מהחקר ערכו חוקרים מאוניברסיטת קולג' לונדון באנגליה במסגרתו השוו בין אנשים שעבדו 35-40 שעות בשבוע לאלו שעובדים יותר. החוקרים מצאו באמצעות הניתוח של נתונים נרחבים מאי פעם, שאנשים שעבדו 41-48 שעות בשבוע העלו את הסיכון שלהם לשבץ ב-10%, אלו שעבדו 49-54 שעות שבועיות העלו את הסיכון שלהם לשבץ מוחי ב-27%, וכאמור אלו שעבדו מעל 55 שעות שבועיות העלו את הסיכון לשבץ ב-33%. הסיכון להתקפי לב עלה באופן מתון יותר ועמד על 13% עליה לאלו שעבדו מעל 55 שעות. רמת הסיכון לא השתנתה בין גברים לנשים.

שבץ מוחי ועבודה רבה

עבודה רבה מעלה סיכון לשבץ מוחי

החוקרים שהתראיינו לכלי תקשורת שונים ציינו כי תוצאות המחקר והקשר החזק בין שעות עבודה רבות לשבץ מוחי הפתיע אותם. לטענתם הקשר בין הדברים יכול להיות באמצעות עליה בסיכון להפרעות קצב המעלה בתורו את הסיכון לשבץ, וכן בעובדה שאלו שעובדים שעות רבות הם בעלי הרגלי בריאות לקויים יותר.

במאמר מערכת של כתב העת שליווה את המחקר, נטען כי בעוד תנאי עבודה מסוימים הנם בלתי ניתנים לשינוי בעבודות מסוימות, הרי שזמן העבודה וכמות השעות הנם החלטה אנושית ויש לעשות פעולות על מנת לקצר אותן. עוד נטען כי המחקר הנוכחי מהווה את הראייה המשמעותית ביותר עד כה לקשר בין שבץ מוחי לשעות עבודה ארוכות.

 

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *