סיכום פעילות שנת 2020 – שיקום בקהילה

מאחר שפעילות המועדונים נעצרה לחלוטין עם תחילת מגיפת הקורונה, גם כאן עשינו את השינויים ההכרחיים, והתחלנו לתכנן את התשתית לתמיכה אישית וקבוצתית מרחוק

  • ליווי ותמיכה במשפחות נפגעי שבץ מוחי הנמצאות במשבר בעקבות  הקושי בהתמודדות עם השלכות השבץ המוחי על חייהן:
    • ליווינו בייעוץ אישי טלפוניבנושאי שיקום ומימוש זכויות כ-200  משפחות.
    • עד חודש מרץ אשתקד הפעלנו 14 מועדונים חברתיים שבהם השתתפו כ-260 נפגעים. שמרנו על קשר קבוע עם המשפחות גם בימי הסגר והבידוד החברתי. חלק מהמעודנים, כאילת וכרמיאל, המשיכו לפעול כל השנה. המשכנו להפעיל באמצעות הזום את המועדון בחיפה בכל תקופת הסגר החברתי על ידי הדרכת המשתתפים כיצד להפעיל את הטכנולוגיה. לצערנו, לא הצלחנו להרחיב את המודל הזה לשאר המועדונים ברחבי הארץ ורבים מהחברים נותרו בבדידותם בתקופה ארוכה וקשה זו, ללא מענה חברתי ושיקומי. קיימנו קשר עם חלק מרכזות המועדונים באמצעות מפגשים קבועים בזום.
  • הרחבת הבסיס התקציבי של המועדונים החברתיים כדי לוודא את פעילותם הרציפה לאורך זמן:

כחלק מתהליך רב-שנים להבטחת תקצוב קבוע של המועדונים החברתיים שלנו, הצטרף מועדון חולון לשורת המועדונים המקבלים תקציב ממשרד הרווחה והרשות המקומית. תקציב זה מבטיח את עצמאות פעילות המועדון לאורך שנים, ללא תלות ביכולת העמותה לגייס משאבים קצרי מועד מתורמים וקרנות, ובכך מאפשר לנו להפנות משאבים לפיתוח פרויקטים חדשים לטובת הציבור. נכון להיום מתוקצבים על ידי הרשויות המועדונים הבאים: כרמיאל, חיפה, רמת גן, פתח תקוה, תל אביב, באר שבע וחולון.

דילוג לתוכן