הקמפיין לשבץ מוחי של עמותת נאמן זכה במקום הראשון בתחרות העולמית להסברה בנושא

קמפיין מקום ראשון

קמפיין להעלאת מודעות לשבץ מוחי של משרד הבריאות ועמותת נאמן זכה במקום הראשון בתחרות שהתקיימה מטעם ארגון השבץ העולמי. הזכייה הגיעה הודות לקמפיין שלווה בעשיה ציבורית והשפיע על מקבלי ההחלטות. פנינה רוזנצוייג מנכ"לית העמותה: "העלינו את חשיבות מניעת השבץ ואת ציבור החולים על סדר היום".

השבוע הכריז ארגון השבץ העולמי (WSO) כי הקמפיין של משרד הבריאות בשיתוף עמותת נאמן זכה במקום הראשון בתחרות שהתקיימה לאחרונה. הקמפיין גבר על עשרות ארגונים מכל רחבי העולם שהשתתפו בתחרות במטרה להעלות את המודעות לתסמיני השבץ המוחי ופנייה לקבלת טיפול מהיר ומציל חיים. קמפיין התקשורת נוהל עיי הצוות המיקצועי של לפ"ם  – התסריטאי איתי רייכר והבמאי אדם סנדרסון.

שבץ הוא הגורם השני למוות בישראל ובעולם והגדול ביותר המוביל לנכות. זיהוי סימני השבץ וטיפול יעיל יכולים להציל חיים ולהפחית את ההשפעה ההרסנית על חיי החולים, המשפחות והחברה.

כ-100 קמפיינים נרשמו לתחרות שהייתה בסימן 'שבץ מוחי – ניתן למנוע ולטפל'. ההגשות נבחנו על-ידי דירקטוריון הארגון המונה למעלה מ-4,000 חברים ומייצג כמאה אלף אנשי מקצוע, תומכים וחולים, ואלו בחרו את הארגונים ששמו להם למטרה לצמצם את התחלואה משבץ מוחי, העלאת המודעות בקרב הציבור, צרכי הטיפול בחולה ופוטנציאל ההתאוששות בתוך זמן קצר.

הקמפיין נבחר, כאמור, במקום הראשון עבור מסע פרסום שזכה לפרופיל תקשורתי גבוה, קמפיין העלאת מודעות לסימנים מקדימים של שבץ מוחי המצריכים טיפול מהיר שעלה בערוצי הטלוויזיה, וכן פרסום בעיתונות וברשתות החברתיות. בהודעת הזכייה נאמר על-ידי ראשי הארגון המקצועי, המורכב מנוירולוגים בכירים, כי הסיבה נעוצה בעובדה שהקמפיין לא רק קיבל תהודה באמצעות מסע ההסברה, אלא לווה בשטח בעשייה ציבורית והשפיע על מקבלי ההחלטות.

"זוהי פריצת דרך משמעותית", אומרת פנינה רוזנצוייג מנכ"לית עמותת נאמן. "בשנים האחרונות מתייחסת ישראל לשבץ לא רק כאל קמפיין מודעות, אלא גם בעשייה משמעותית בתוך בתי החולים. מתווספים צנתרי מוח, מוקמות יחידות חדשות המיועדות לשבץ, משקמים את אלו הקיימות, מעבירים תקציבים ייעודיים, משקיעים במחקרים ומשפרים את ממדי האיכות במהירות הטיפול".

על הזכייה בקמפיין ושיתוף הפעולה עם משרד הבריאות אומרת רוזנצוייג כי זו דוגמה מצוינת לחיבור בין עמותה אזרחית הפועלת בקרב הציבור לבין מקבלי ההחלטות שהכלים לשינוי האמיתי נמצאים בידם, "מדובר בצורך שעלה מהשטח על-ידי החולים, המשפחות ונפגעי השבץ ומצא אוזן קשבת בקרב בכירים האמונים על הנושא במשרדי הממשלה, היכולים להשפיע על המציאות בשטח ואכן נענו, התגייסו לעניין והשקיעו משאבים רבים. הצלחנו להעלות על סדר היום הציבורי את חשיבות מניעת השבץ ותכניות נוספות רבות כבר נמצאות על השולחן. עם זאת, אנחנו לא נחים על זרי הדפנה וממשיכים במאמצים להילחם לא רק במחלה עצמה, אלא גם בשיקום של מי שנפגעו ממנה".

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *