הושק פרויקט בינלאומי PRESTIGE-AF למניעת שבץ מוחי בחולים עם דימום מוחי

יוזמה חדשה בהיקף של מיליוני יורו, הממומנת על ידי הנציבות האירופית, הוקמה במטרה לסייע במניעת שבץ מוח בחולים עם  התנאים המוגדרים למטה.

הפרויקט בעלות 6.9 מיליון אירו, מיועד לחולים עם פרפור פרוזדורי (AF), מחלת לב נפוצה הגורמת לדופק לא סדיר ומהיר באופן חריג, אשר סבלו בעבר משבץ מוחי שנגרם כתוצאה מדימום במוח (הנקרא דימום תוך-מוחי או ICH). מניעת שבץ מוחי בקרב מטופלים ששרדו דימום תוך-מוחי עם פרפור פרוזדורים (PRESTIGE-AF) הפגיש מדענים וקלינאים ברחבי אירופה במטרה לצמצם את הסיכון לשבץ מוח נוסף בקבוצה זו של חולים.

שבץ מוחי הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר לבריאות הציבור ברחבי העולם, ומתרחש כאשר אספקת הדם למוח נקטעת באמצעות קריש או דימום. זהו הגורם השכיח ביותר לנכות נרכשת בקרב מבוגרים, הגורם השני המוביל למוות בעולם והגורם השני השכיח ביותר של דמנציה. בנוסף, השפעתו צפויה לעלות עוד יותר בעשורים הבאים בשל הזדקנות האוכלוסייה.

הליבה של הפרויקט PRESTIGE-AF יהיה ניסוי קליני שיאסוף ממצאים סביב תרופות מומלצות למניעת שבץ מוחי בחולים עם AF. מספר תת-מחקרים יחקרו מודלים אינדיבידואליים לחיזוי באמצעות הדמיה מוחית, בדיקות גנטיות וסמנים ביולוגיים אחרים. היבטים אחרים של הפרויקט יכללו בחינה של גורמים קוגניטיביים ופסיכולוגיים והצמדות לטיפול על ידי המטופלים.

שיתוף פעולה בינלאומי

הפרויקט בן חמש שנים ינוהל על ידי פרופ' רולנד Veltkamp מהמחלקה לרפואה באוניברסיטת  אימפריאל קולג' בלונדון וכולל 11 מוסדות ושותפים אחרים ברחבי בריטניה וברחבי אירופה. פרופ' 'וולטקמפ אמר: "מניעת שבץ מוחי בחולי שבץ פגיעים עם הפרעות מרובות וסיכונים אינטראקטיביים היא מאתגרת. המורכבות הזאת שמקשה על הצבת האסטרטגיה הטובה ביותר למניעה הטובה ביותר עבור מטופל מסוים. עבודה עם השותפים הבינלאומיים שלנו באמצעות היוזמה  PRESTIGE-AF אנו מקווים להתמודד עם הצרכים של חולים אלה ולפתח טיפולים מותאמים אישית יותר. מניעה היא המפתח, ובסופו של דבר אנו שואפים למנוע שבץ מוחי ואת ההשפעה שיש לו על חייהם של חולים. "

לארגון חולי שבץ המוח באירופה (SAFE) יש אחריות בפרויקט להפצת מידע על  TENSION לקהילת נפגעי שבץ המוח. לקבלת מידע נוסף, נא ליצור קשר עם research@safestroke.eu.

PRESTIGE-AF קיבלה מימון מהאיחוד האירופי של אופק 2020 תוכנית מחקר וחדשנות תחת הסכם מענק לא 754517.

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *