האזנה למוזיקה מסייעת בהחלמה משבץ מוחי

במחקר שנערך בפינלנד, גילו החוקרים כי נפגעי שבץ שהאזינו למוזיקה מדי יום הפגינו שיפור ניכר ביכולות הזיכרון וחלוקת תשומת הלב.

תוצאות המחקר שדווחו ברשת BBC דווח, כי החוקרים השוו בין שלוש קבוצות : בקבוצה אחת האזינו למוזיקה מספר שעות מדי יום, בקבוצה השנייה האזינו ל"ספרים מוקלטים" בקלטות שמע ובשלישית לא האזינו למוסיקה כלל..

החברים בקבוצה שהאזינו למוזיקה הפגינו את יכולת ההחלמה הטובה ביותר מבין שלוש הקבוצות. השיפור התבטא בהתקדמות ביכולות הזיכרון וחלוקת תשומת הלב. לדברי החוקרים, יש לשלב את הטיפול במוזיקה בטיפול הרגיל הניתן לאחר התקפת השבץ.

קונצרט

קונצרט לכבוד עמותת נאמן

יצוין כי המטופלים החלו להשתתף במחקר מיד לאחר האשפוז בבית החולים. הרעיון שעומד מאחורי השיטה, הוא שהיא "עובדת" על חלקים פגועים במוח, עוד לפני השינויים החלים בו בעקבות השבץ

 

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *