חולי פרפור פרוזדורים – בואו לחתום על האמנה העולמית להעלאת מודעות לשבץ

האמנה היא מסמך שנכתב באופן עצמאי על ידי 39 ארגוני חולים מרחבי העולם. האמנה כבר קיבלה את תמיכתם של 68 קהילות רפואיות וארגוני חולים והיא מפרטת את האתגרים השונים והפתרונות האפשריים למניעת שבץ מפרפור פרוזדורים. המטרה של חברת באייר שהשיקה את הקמפיין באפריל 2013 היא להגיע ל-1.7 מיליון חתימות מחולים, בני משפחותיהם, אנשי צוות רפואי, הציבור הרחב ועובדי באייר. כל חתימה על האמנה מייצגת את בני המשפחה, את החברים, את המכרים, את העמיתים  של אנשים שמתו או שסובלים מנכות עקב שבץ מפרפור פרוזדורים.

מטרת האמנה העולמית היא להביא לכך שחולים בפרפור פרוזדורים, רופאים ומקבלי החלטות בתחום הבריאות בגופים שונים בעולם, יכירו את הטיפולים החדשים למניעת שבץ מוחי, ואת מגוון האפשרויות לאבחון ולטיפול בפרפור פרוזדורים, כדי שכל חולה יהיה מטופל בצורה המתאימה, היעילה והנכונה ביותר עבורו.

מצב שבו חולים מפסיקים טיפול בנוגד קרישה שאינו מתאים להם, או שאינם מאוזנים מבחינת תפקודי הקרישה, הוא מצב שבו אותם חולים למעשה מצויים בסכנה אמתית לאירוע של שבץ מוחי.

לוגו האמנה למניעת שבץ

לוגו האמנה למניעת שבץ

להלן תקציר האמנה:

פרפור פרוזדורים הוא הפרעה בקצב הלב, המהווה סיכון מוגבר לאירועים  מוחיים. פרפור פרוזדורים אחראי לכ- 15% מכלל האירועים המוחיים ברחבי העולם, מספר המוערך בכ- 15 מיליון מקרים לשנה. טיפול בנוגדי קרישה עשוי למנוע אירועים מוחיים אולם לעתים תכופות, פרפור פרוזדורים אינו מאובחן ואינו מטופל כראוי. חולים המאובחנים כלוקים בפרפור פרוזדורים שאינם מקבלים טיפול נוגד קרישה, או אלה המקבלים טיפול שאינו אופטימלי, מצויים בסיכון מוגבר לאירוע מוחי.

אמנת חולי פרפור פרוזדורים קוראת לשיפור הטיפול והמעקב אחר חולי פרפור פרוזדורים וחולים המצויים בסיכון לאירוע מוחי בשל פרפור פרוזדורים. האמנה כוללת המלצות לפעולה למקבלי החלטות, לספקי שירותי הבריאות, לקופות החולים  והממשלות, על מנת להציל חיים ולהפחית את נטל המחלה ואת העלויות הרפואיות האדירות הכרוכות בה.

מדוע התאחדו ארגונים כה רבים ומגוונים למטרת אימוץ האמנה? זאת משום שפעולות פשוטות עשויות למנוע את העלויות האדירות ואת נטל הנכות והמוות בשל פרפור פרוזדורים שאינו מאובחן ואינו מטופל. הגברת המודעות לפרפור פרוזדורים ולאבחון מוקדם, דגש על מניעת אירועים מוחיים הכרוכים בפרפור פרוזדורים והטיפול בהם בהסתמך על הנחיות מבוססות ראיות, רצף הטיפול, רישומים לאומיים של אירועים מוחיים וגישה מוקדמת לאנטיקואגולנטים פומיים חדשניים, לתרופות חדשות נגד הפרעות קצב ולגישות חדשות המתגברות על מגבלותיהן של שיטות הטיפול הקיימות מייצגים את המסלול הטוב ביותר לטיפול איכותי בחולי פרפור פרוזדורים תוך הפחתת הנטל הכלכלי.

אנו קוראים לממשלות, למתווי המדיניות, למבטחי בריאות ולספקי שירותי הבריאות לנקוט פעולה למען שיפור חייהם של חולי פרפור פרוזדורים והפחתת העלויות והסיכונים הכרוכים בפרפור פרוזדורים.

לכניסה לאתר ולחתימה על העצומה לחצו כאן

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *