קווים מנחים אירופאיים חדשים לנוגדי קרישה

בשנים האחרונות נכנסו לסל התרופות תרופות נוגדות קרישה חדשות למניעת שבץ מוחי בחולי פרפור פרוזדורים – התרופות קסרלטו ופרדקסה, אולם רק לחולים בדרגת סיכון גבוהה מאודCHADS2 ≥ 4.

בספטמבר יצא האיגוד הקרדיולוגי האירופי עם הנחיות חדשות לרופאים, ולפיהן יש לתת את נוגדי הקרישה החדשים לכל מי שבדרגת סיכון 1CHADS2≥ ומעלה.

האיגוד הקרדיולוגי האירופי פרסם את ההנחיות החדשות לטיפול בנוגדי קרישה והציג אותן בכנס החברה האירופית לקרדיולוגיה – European Society of Cardiology במינכן בסוף אוגוסט 2012.

לוגו האיגוד

אלו הן המלצות האיגוד הקרדיולוגי האירופי בנוגע למניעת שבץ מוחי:

• ממליצים באופן מוחלט לטפל בנוגדי קרישה למניעת שבץ בחולים בדרגת סיכון 1≤CHADS2 ומעלה.

• בהמלצות האיגוד נכתב כי מאחר שנוגדי הקרישה החדשים הראו בניסויים קליניים שהם יעילים לפחות כמו קומדין במניעת שבץ, ובנוסף מציגים יתרון עקבי בבטיחות התרופה, והפחתה במספר הדימומים התוך-מוחיים, נוגדי הקרישה החדשים צריכים להיות בחירת הטיפול העדיפה (broadly preferred) על פני קומדין ברוב המוחלט של המקרים.

עתה ניתן לקוות כי הנחיות אלו יקדמו את הכללת נוגדי הקרישה החדשים בסל ויקדמו את הטיפול במניעת שבץ מוחי לחולי פרפור פרוזדורים.

לחצו כאן לכניסה למסמך ההמלצות המלא של האיגוד הקרדיולוגי האירופי

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *