צילמה עצמה בעת שבץ מוחי וכך סייעה באבחנה

סטייסי ייפס, בת 49 מטורונטו שבקנדה, סבלה מתחושה שפרצופה קפא, במהלך חודש אפריל, על כן פנתה במהירות לקבלת אבחנה וטיפול רפואי. במיון של בית החולים אליו פנתה לא מצאו אבחנה לבעיה, ושלחו את סטייסי לביתה עם המלצה להוריד את המטח והלחץ בחייה.

שבועיים לאחר מכן, התחושה חזרה, הפעם סטייסי הייתה מוכנה עם מצלמה בטלפון הנייד, וצילמה את שארע לה, שאלו סימנים מוקדמים לשבץ, בשיטת הסלפי תוך שהיא מדברת ומתארת את העובר עליה. יחד עם הצילום פנתה סטייסי במהירות לבית החולים שוב שם אובחנה ביחידת השבץ, כסובלת משבץ מוחי מסוג TIA, אבחנה שאושרה בהמשך עם צילום MRI.

סטייסי יפס

מתוך הסרטון, סטייסי חווה בעיה עם החיוך

הנירולוגית שטיפלה בסטייסי, ד"ר דריל ג"יגובין, סיפרה לתחת החדשות CBC כי מעולם לא נתקלה בכך שאנשים מצלמים את עצמם עם הסימפטומים, אבל תילום זה אפשר אבחנה מדויקת, וזו דרך מעניינת להסביר לרופא את אשר קרה להם.

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *