פרופ' נתן בורנשטיין על מניעת שבץ כמהלך כלכלי נבון

פרופ' נתן בורנשטיין, יו"ר העמותה ויו"ר האיגוד הנירולוגי כתב מאמר על הצורך במניעת שבץ בכלכליסט ורצינו לחלוק עמכם. בתוך המאמר הוא מסביר עד כמה המניעה נכונה גם רפואית וגם כלכלית. הנה ציטוט: "דוגמה עדכנית מארה"ב: ביטוח הבריאות האמריקאי הענק "קייזר פרמננטה" יצר תכנית שבה השתתפו 350,000 מבוטחים שנמצאו בסיכון למחלות לב ושבץ. במסגרת התכנית, השקיעה החברה בכל משתתף בדיקה מקיפה, התאמה וסבסוד תרופות למניעת מחלות לב ושבץ, ומעקב רפואי. סך כל ההשקעה, בכל מטופל, בשנה, היה 205 דולר.

פרופ' נתן בורנשטיין, יו"ר עמותת נאמן
פרופ' נתן בורנשטיין, יו"ר עמותת נאמן

בתום שנה המספרים הראו כי התכנית של קייזר פרמננטה מנעה 19 מקרי שבץ או התקף לב לכל 1,000 משתתפים בתכנית בשנה. התוצאה הייתה הפחתה של 147 "שנות מחלה" לכל 1,000 משתתפים. השנים הבריאות שנוספו בזכות התכנית הוערכו כשוות ערך ל-7.8 מיליון דולר, ובאחוזים – החזר על השקעה (ROI) של 3,700%." לקריאת המאמר המלא לחצו על הלינק.

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3652823,00.html

 

 

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *