פוסחים על ארוחת בוקר? ארוחה זו מפחיתה את הסיכוי לשבץ.

ממחקר חדש של אוניברסיטת אוסקה, יפן, אשר פורסם במגזין Stroke, עולה כי ארוחת בוקר בכל יום עשויה לעזור במניעת שבץ מוחי, במיוחד מקרים של דימום תוך גולגולתי.

82,772 משתתפים יפניים גברים ונשי בגילאים 45-74 ללא רקע במחלות לב או סרטן, נבחנו בשנים 1995-2010. המשתתפים נשאלו על הרגלי ארוחת הבוקר שלהם ודרגו את התדירות מ- 0-2, 3-4, 5-6 או 7 פעמים בשבוע.

במהלך תקופת המעקב תועדו 4642 אירועים, מתוכם 3772 מקרים של שבץ מוחי, כולל 1051 מסוג של דימום תוך גולגולתי,  ו-870 מקרים של מחלות לב.

ניתוח הנתונים הראה שאלו שלא אכלו בכלל ארוחות בוקר במהלך השבוע היו בעלי סיכון גבוה יותר למחלות לב ושבץ מוחי, ובעיקר מסוג דימום תוך גולגולתי, וזאת בהשוואה לאלו שאכלו ארוחת בוקר בכל יום בשבוע.

ארוחת בוקר

לא נמצא קשר בין תדירות אכילת ארוחות הבוקר ובין הסיכון למחלות לב וכלי דם. קיים מחקר מן העבר שמצא קשר בין שני אלו, אך הוא התבצע על אמריקאים. החוקרים היפנים מסבירים את הפער בין שני המחקרים בכך ששתי הקבוצות שנבדקו שונות- יפנים נוטים לסבול יותר מדימום תוך גולגולתי ופחות ממחלות לב, בהשוואה לאוכלוסייה המערבית. עם זאת, משני המחקרים עולה כי פסיחה על ארוחת בוקר קשורה לשכיחות גבוהה יותר של השמנת יתר, לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה ורמות גבוהות של סוכר בדם, אשר ידועים כמגבירים את הסיכוי למחלות לב וכלי דם.

מסקנת המחקר הן שתדירות צריכת ארוחת הבוקר הייתה קשורה באופן הפות לסיכון לשבץ מוחי, ובמיוחד למקרי דימום תוך גולגולתי בקרב יפנים, ועל כן, צריכה של ארוחת בוקר בכל יום עשויה להיות מועילה במניעת שבץ מוחי.

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *