סטודנט שמבין את חווית החולה יהיה רופא טוב יותר – הצטרפו לפרויקט הכשרת סטודנטים לרפואה כיצד לטפל בחולי שבץ מוחי

מאת מיכל ברוש

בבית הספר לרפואה באוניברסיטת ת"א מתקיים מזה 15 שנים, בהצלחה מרובה, פרויקט חשוב שמטרתו ללמד את הרופאים לעתיד מהי המשמעות של התמודדות עם מחלה כרונית/מגבלה/לקות לאורך זמן, לא רק עבור החולה, אלא גם עבור המשפחה כולה. הפרויקט הינו חלק מהמחויבויות של הסטודנטים בשנה ג'. במסגרת הפרויקט הסטודנטים נפגשים לאורך שנת הלימודים עם המשפחות בביתן ובמקומות נוספים (כפי שיפורט).

זו הזדמנות לאפשר לסטודנטים חשיפה ממקור ראשון וחווייתי להשפעת החולי על כלל המשפחה, כמו גם השפעת המשפחה על החולי וההתמודדות איתו, ובתוך כך,לחנך דור רופאים טוב ואנושי, המבין את נקודת המבט של החולים והמשפחות.

אנחנו זקוקים לעזרתכם משום שאנו מאמינים שאתם יכולים ללמד את הסטודנטים רבות על נושא חשוב זה, ולתרום לדמות הרופא בעתיד.

מהי משמעות ההשתתפות בפרויקט זה?

  • סטודנט/ית לרפואה יגיע/תגיע לביתכם החל מחודש דצמבר ועד חודש מרץ, ל-5 פגישות (הסטודנטים יקיימו 2 פגישות נוספות ללא המשפחה, על פי מטרות למידה שיציבו לעצמם).
  • הסטודנט/ית יפגוש/תפגוש את בן/בת המשפחה המתמודד/ת עם הבעיה הרפואית ו-2 בני משפחה נוספים, שישתפו אותו/ה בהתמודדותם עם החולי של בן/בת המשפחה.
  • המפגשים יתקיימו לאחר תאום מוקדם אתכם, ואתם יכולים לקבוע מי מבני המשפחה ישתתף בפגישה (אחד/כולם/חלקם).
  • אנו מבקשים לקיים מפגש אחד או שניים מחוץ לבית, במקום בו המתמודד/ת עם הבעיה, או בן/בת המשפחה, מקבלים טיפול רפואי או סיוע אחר (כמו: קבוצת תמיכה, טיפול פיזיותרפי, מפגש עם גורמי רווחה), ו/או במקום בו היא/הוא לוקח/ת חלק בפעילות חברתית (כמו: מוסד חינוכי, חוג, מועדון).
  • המפגש האחרון מיועד לסיכום הלמידה של הסטודנט ולפרידה.

במידה ובחרתם להצטרף,אנא צרו קשר עם מיכל ברוש: 03-6408549, mikibrosh@gmail.com.

 

 

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *