מן הנעשה בקו התמיכה: זכותכם להכיר את האפשרויות למוסד שיקומי

מדי יום מתקשרים אנשים שנפגעו משבץ או בני משפחותיהם, לאחר שנתקלו בקושי או בעיה. הפעם התקשרו בני משפחתו של  גבר כבן 50 אחרי שבץ מוחי שעדיין מאושפז בבית החולים.

בבית החולים הודיעו למשפחה כי הגיעה העת להשתחרר, כחלק מהתהליך יש לקבוע לאיזה מוסד שיקומי יועבר המטופל. בני המשפחה מספרים כי קיבלו מהקופה שנקבע מוסד שיקומי ואליו הם חיייבים ללכת, זאת למרות שלדברי המשפחה המקום רחוק ולא מתאים למצבו. כאשר ביקשו לשנות את המיקום נאמר להם על ידי נציגי הקופה שזה המקום היחיד ועליהם להעבירו לשם או לקחת אותו הביתה. עוד נאמר להם שהקופה לא תשלם יותר על האשפוז בבית החולים.

מבוך הזכויות

מבוך הזכויות

כחלק מן הסיוע יידענו את המשפחה שעל פי זכויותיהם על הקופה להראות למשפחה את רשימת כל המוסדות  השיקומיים הנמצאים בהסדר ולתת למשפחה לבחור, בכל מקרה בהחלטה על מוסד שיקומי יש לקחת בחשבון קירבה  למגורי המשפחה.

לאחר שהבינו כי זו זכותם, פנו לקופה ואכן כך נעשה, הוצגה להם הרשימה ובן משחתם המתחיל את המסע הארוך של השיקום יעבור לשיקום קרוב לבית ובמקום המתאים לצרכיו. ולא המקום שנקבע מראש.

חשוב להכיר את הזכויות של המטופלים בנקודות אלו, וקו התמיכה, וגם כאן באתר תוכלו להסתייע על מנת להכיר את הזכויות ולדעת למצותן באופן ראוי. התקשרו לקו התמיכה: 077-4665213

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *