מועדון חברתי אחד בחודש: מועדון נאמן בבאר שבע

פרויקט המועדונים החברתיים של עמותת נאמן הוא ייחודי, שכן הוא נותן מענה לנושא בפחות מטופל כיום על ידי הגורמים הרשמיים, והוא השיקום החברתי בקהילה.  הפגיעה של השבץ המוחי אינה רק גופנית והיא משפיעה על כל האספקטים בחיים, ויש הרואים לפעמים חוסר טעם בחיים.  היכולת להשתקם גם גופנית וגם חברתית תוך מציעת פעילות שתחזיר משמעות ותפיג תחושות של בדידות כרוכה במאבק יומיומי.

סדנת שוקולד באר שבע

סדנת שוקולד במועדון בבאר שבע

המועדונים של נאמן מבקשים לתת מענה לנושא, והם מופעלים ברחבי הארץ באמצעות מתנדבים. הפעם רצינו לתת  קצת פוקוס על המועדון בבאר שבע, ולשם כך שוחחנו עם ברוריה ללום המפעילה את המועדון ומקדמת אותו. המועדון בבאר שבע מתקיים אחת לשבוע ביום שני וברוריה מספרת כי הוא מיועד בעיקר לצעירים שנפגעו משבץ מוחי.

כיום כבר מגיעים מדי שבוע כ-15 עד 20 נפגעי שבץ לפעילות המתחילה בשעות הבוקר ונמשכת עד הצהריים. מעבר לפעילות עצם המפגש והשיחה מהווים יציאה מהבית ועשיה מועילה. לרוב מתחילים את הפעילות בפעילות גופנית להמריץ את הדם, ואז פונים לארוחת בוקר משותפת וקלילה.

בהמשך, בחדר הנמצא במתנ"ס  יא הנמצא ברחוב נמיר שם פועל המועדון, מגוונים בפעילויות שונות שיכולות לכלול סדנת שוקולד כפי שרואים בתמונה, או הרצאות שונות על תחומים הנוגעים לנפגעי השבץ כגון זכויות משפטיות, או לחלופין פעילויות אחרות המלמדות כיצד לתרגל ולשמר את הזיכרון, וכן כיצד להשתמש בחשיבה חיובית על מנת להתמודד עם האתגרים של השיקום מהשבץ.

מועדון באר שבע משרת את העיר ואת סביבתה והוא פוח לקבל משתתפים נוספים.

אם אתם רוצים לשמוע עוד פרטים ולהצטרף לפעילות, צרו קשר עם ברורה.

 

מקום הפעילות: באר שבע

המפגשים מתקיימים במתנ"ס י"א

רחוב מרדכי נמיר 11

ימי הפעילות:

בימי שני משעה 09.00 עד 13.00

אנשי קשר:

ברוריה ללום

077-6278182

052-3934729

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *