מהנעשה בקו התמיכה: האם ניתן לשקם בבית חולים שלא בהסדר בחירה?

קו התמיכה  שלנו ממשיך בעבודתו לסייע לבני משפחה ומטופלים במגוון של בעיות. והנה סיפור נוסף.

לקו התמיכה פנה בן שאמו עברה  רק שבועיים קודם לכן  שבץ מוחי ואושפזה באחד מבתי החולים במחלקה נירולוגית.

במהלך האשפוז החליטו בבית החולים להעבירה לשיקום. אך מכיוון והיא סובלת גם מפרפור פרוזדורים וזקוקה למעקב רפואי צמוד, ביקשו בני המשפחה שהשיקום יתבצע בבית החולים בה היא מאושפזת.

סיוע לאמא חולת שבץ מוחי

נותנים יד לסיוע

למרות זאת קופת החולים החליטה אחרת מכיוון ואין להם הסדר עם אותו בית החולים.

המשפחה החליטה לא לוותר ופנתה אלינו לקו התמיכה אחרי שניסתה כבר כל דרך אפשרית. המלצתי להביא רופא חיצוני לקבלת חוות דעת, ולבקש מהרופא המטפל בבית החולים חוות דעת הממליץ להשאירה באותו בית החולים, ובינתיים לא לשחרר את האם.

המשפחה הביאה רופא חיצוני, הרופא  נתן המלצה לגבי מקום השיקום והחשיבות להשאירה באותו בית החולים, כמו כן הסכים הרופא המטפל לתת המלצה כזו גם.

במהלך העניינים נטען שמכיוון שאין הסדר עם בית החולים יהיה צורך לפנות לבית המשפט על מנת לקבל מענה הולם. למרות זאת הוסבר למשפחה וניתנה הדרכה לפנות לנציבות קבילות הציבור של משרד הבריאות

ולפניות הציבור של קופת החולים. המשפחה פנתה עם מכתבי ההמלצה. וראו איזה פלא, למחרת הם קיבלו תשובה חיובית. האם אושפזה באותו מוסד שיקומי בבית החולים.

קו התמיכה נועד בין היתר לסייע במיצוי זכויות, אז התקשרו אלינו. 

 

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *