מגילת הזכויות של נפגעי השבץ המוחי

במסגרת הכנס של הארגון העולמי לשבץ מוחי, הושקה מגילת הזכויות הבינלאומית של נפגעי השבץ המוחי. המסמך נועד להדגיש את הזכויות הבסיסיות של נפגעי השבץ המוחי בשוויון בטיפול, בידע ולמידה, בתמיכה בתהליך השיקום וביכולת להשיג את מטרותיהן של נפגעי השבץ המוחי בחייהם לאחר השבץ.

עמותת נאמן שהיא חלק מארגון השבץ הבינלאומי רואה עצמה שותפה למסמך החשוב הזה ועל כן מציגה אותו בפניכם ופועלת ללא לאות על מנת שכל הכתוב בו יהיה זמין גם לנפגעי השבץ בישראל. בחודשים האחרונים השגנו פריצת דרך בהכרה של משרד הבריאות בישראל בצרכים של נפגעי השבץ המוחי ובצורך לשים את הנושא בסדר העדיפות הבריאותי הלאומי.

מגילת הזכויות מחולקת לשלושה חלקים מרכזיים – זכויות בטיפול, זכויות בידע ובמודעות למניעת השבץ, וזכויות בתחום התמיכה בשיקום ארוך הטווח. בין היתר מבקשת המגילה לקבע את הזכות לשוויון בטיפול ללא אפליה על רקע מגדר, גיל גזע או רקע תרבותי. המגילה מבקשת גם לבצע התאמה של הטיפול על פי אותם משתנים כדי לשפר את איכות הטיפול.

בנוסף לנאמן ארגוני חולים מכל העולם מקדמים בימים אלה את העקרונות הללו, ואנו מקווים שנגיע לכך שכל הזכויות הנמצאות במגילה זו ייענו ויטופלו כראוי בישראל.

מגילת זכויות חולי השבץ

מגילת זכויות חולי השבץ

להורדת המגילה למחשב לחצו כאן

 

 

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *