למי אסור לקחת גלולות למניעת הריון?

מאת ד"ר בלה גרוס

ישנם כמה מצבים בהם נטילת גלולות אינה מומלצת ועלולה לגרור סיכונים.

  •  סיכון לקרישיות יתר: לנשים בעלות סיכון לתסמונת קרישיות יתר במשפחה אסור לקחת גלולות, משום שאצל נשים אלה הגלולות עלולות להגביר את הסיכון ליצירת קרישי דם. היסטוריה משפחתית של אירועי לב, אירועים מוחיים, קרישי דם בגפיים או תסחיפי ריאות – כל אלה יכולים להצביע על כך שלאישה יש סיכון לתסמונת קרישיות יתר במשפחה, ולכן יש לבדוק את הנושא בבדיקת דם מיוחדת. במידה ומתגלה כי האישה סובלת מהתסמונת אין לרשום לה גלולות.
  • מיגרנה עם אאורה: לנשים הסובלות ממיגרנה עם אאורה (תופעות הקודמות להופעת מיגרנה, כגון ראיית אורות בוהקים או כתמים, תחושות של נימול או חולשה) אסור לקחת גלולות מאחר ויש להן סיכון גבוה יותר לאירועים מוחיים. בקבוצת סיכון זו נמצאות גם נשים עם לחץ דם גבוה ולא מאוזן.
  • עישון: לנשים מעשנות מעל גיל 35 לא מומלץ ליטול גלולות משום שהגיל והעישון שניהם גורמי סיכון, שבשילוב עם גלולות עלולים להגביר את הסיכון להיווצרות קרישי דם.
אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *