שר הבריאות ליצמן חתם על האמנה למניעת שבץ מוחי

צילום: מוטי זאבי

הישג ענק לעמותת נאמן, לנפגעי שבץ מוחי ובני משפחותיהם. אחרי שנים של עבודה להעלאת מודעות למניעת שבץ מוחי, טיפול ושיקום הנפגעים, שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, חתם על האמנה הישראלית להורדת התחלואה והתמותה משבץ מוחי ולשיקום הנפגעים ובני משפחותיהם.

טקס מעמד החתימה על האמנה התקיים במסגרת הכנס הלאומי להתמודדות עם שבץ מוחי, שהתקיים בשיתוף של משרד הבריאות ועמותת נאמן. עוד חתמו על האמנה: מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב; יו"ר האיגוד הנוירולוגי ויו"ר עמותת נאמן, פרופ' נתן בורנשטיין; מנכ"לית העמותה פנינה רוזנצוייג.

"האמנה מגדירה את החזון להורדת התחלואה משבץ מוחי ושיפור הליכי השיקום וקוראת לפעול להעלאת המודעות בציבור לגורמי הסיכון ולסימנים המוקדמים לשבץ מוחי". מסבירה מנכ"לית עמותת נאמן, פנינה רוזנצוייג. "במהלך הכנס הוצגה גם התוכנית הלאומית למניעת שבץ, על-ידי מנהלת התוכנית וראש אגף רפואה כללית, ד"ר סיגל טאוב ליברנט. אנו שמחים שאחרי שנים ארוכות של 'דחיפת האבן במעלה ההר', מצאה העמותה אוזן קשבת אצל השר ליצמן ובמשרד הבריאות, וכיום נושא מניעת השבץ נמצא על סדר יומם של שר הבריאות ואנשי משרדו והוא חלק אינטגרלי מתכנית העבודה של המשרד".

לקריאת הנוסח המלא של האמנה

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *