כנס נשים נלחמות בשבץ: משרד הבריאות מודה לעמותה על דחיפת השבץ למודעות

"משרד הבריאות היה מטפל בנושא מניעת שבץ מוחי בכל מקרה, אבל עושה זאת מהר יותר בגלל פעילות עמותת נאמן להעלאת המודעות לבעיה. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם נאמן למניעת המחלה ולשיקום הנפגעים" כך אמרה ד"ר סיגל ליברנט – טאוב, ראש אגף רפואה כללית במשרד הבריאות, מנהלת התכנית הלאומית למניעת שבץ מוחי בכנס נאמן "נשים נלחמות בשבץ המוחי".

המשרד מפעיל תכניות בבתי חולים לשיפור הטיפול בחולי השבץ המוחי ומתכנן קמפיין נרחב להעלאת מודעות הציבור לגורמי הסיכון ולסימנים המוקדמים לשבץ כדי למזער את נזקי השבץ.

נשים לוקות בשבץ בגיל מבוגר לעומת גברים – 73 שנים ומהוות 44% מהנפגעים בשבץ אחוז התמותה משבץ בקרב נשים גְבוהָה יותר מאשר בקרב גברים וחומרת הנכות קשה יותר בנשים השורדות את השבץ לעומת גברים.

ד"ר רחלי דנקנר דיווחה על מחקר שנעשה במסגרת מכון גרטנר על איכות חיי הנפגעים ובני המשפחה. לאחר שבץ מוחי סובלים נפגעים רבים מדיכאון ומחרדה. וכן גם המטפלים הישירים של החולים (בני הזוג התומכים). איכות חיי נפגעי שבץ מוחי ירודה יותר מאיכות החיים של כלל האוכלוסייה בישראל ואף פחותה מאיכות חיים של חולים שלקו בשבץ לב. כשליש מנפגעי השבץ, בעיקר הצעירים מגיל 60, סובלים מחרדה .איכות חיי המטפלים נמוכה. שיעור המטפלים (בני הזוג התומכים) בעלי תסמיני חרדה גָבוה ונראה כי גם שיעור תסמיני הדיכאון משמעותי.

פנינה רוזנצוייג, מנכ"לית נאמן פנתה למשתתפות בבקשה להצטרף לעמותת נאמן על מנת קבל מידע זמין בכל הקשור להתפתחויות מדעיות בתחום, לקבלת מידע ויעוץ בנושאי מניעה , שיקום ומימוש זכויות וכדי להוות גוף משפיע על מערכות הבריאות והרווחה לקידום ולשיפור הטיפול בנושא.

לכנס הגיעו נשים רבות המבקשות לדעת כיצד למנוע שבץ מוחי ראשון ושבץ חוזר וכיצד על הנפגעים ובני משפחותיהם להתמודד עם השלכות השבץ על חייהם. בפאנל השתתפו מומחיות מתחומי הנוירולוגיה והשיקום ובדיון פתוח ענו לשאלות הקהל  ונתנו מידע רב למשתתפות בנושאים הללו.

עוד על מידע בנושאי נשים ושבץ ניתן למצוא בקישורים הללו: עובדות על נשים ושבץ מוחי

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *