המנהל הכיר את סימני השבץ, העובד ניצל

אחד מהנושאים החשובים שאנו בנאמן פועלים למענם היא העלאת המודעת לסימנים המוקדמים לשבץ מוחי. היכולת לזהות שבץ בשלב מוקדם ולהגיע לבית החולים מעלה באופן משמעותי את היכולת להציל תאי מוח ולהציל חיי אדם. ג'יימס פיניקס יכול להעיד על כך באופן אישי.

ג'יימס עובד באוניברסיטת צפון קרוליינה, ובאותו יום הוא בדיוק סיים לפנות את מכשיר דחיסת האשפה כשדיבר עם המנהל שלו שהבחין שהדיבור של ג'יימס אינו תקין. גם ג'יימס הצליח להבחין שהמילים שלו לא יוצאות ממש ברורות. בהמשך נפלה לו הנעל והוא התקשה להחזיר אותה. הוא אמר למנהל שלו שהוא רק יישב וינוח, וזה בטח יסתדר. אך המנהל התעקש והתקשר להזמין אמבולנס.

ג'יימס פיניקס

ג'יימס פיניקס (מתוך הכתבה)

בהגיעו לבית החולים ג'יימס התגלה כסובל מהפרעה בקבץ הלב שככל הנראה גרמה לקריש דם להגיע לצידו הימני של המוח, ובעזרת פעולת המסת הקריש הרופאים הצילו חלקים נרחבים מן המוח. תעיד על כך העובדה שג'יימס מדבר למצלמה ותהלך כרגיל, בכתבה שכאן למטה.

הסיפור דווח בערוץ מקומי של רשת חדשות פוקס

הסיפור ממחיש את החשיבות של הכרת הסימנים, הרופאים של ג'יימס מסבירים שהפעולה המהירה של מנהלו היא שאיפשרה לג'יימס לחזור לעבודה רק שבוע לאחר המקרה. הכירו את הסימנים מוקדמים לשבץ סימנים העלולים להעיד על שבץ מוחי:

   • חולשה או שיתוק פתאומי של היד, הרגל, או הפנים בצד אחד של הגוף

 

 

  • נימול והפרעת תחושה פתאומית בגפיים (כמו יד או רגל שנרדמה)

 

   

  • הפרעה פתאומית בדיבור או בהבנה (בלבול)

 

   

  • עיוות של שרירי הפנים

 

   

  • הפרעה פתאומית בשיווי משקל וחוסר יציבות

 

   

  • הפרעה פתאומית בראייה, ראייה כפולה, טשטוש ראייה וערפול

 

   

  • כאבי ראש חזקים פתאומיים וחריגים

 

    לעתים, התסמינים להיווצרות שבץ המוח קשים לזיהוי. למרבה הצער, חוסר ערנות וידע עלולים לגרום לאסון שניתן למנוע או לפחות לצמצם את הנזק. במקרה ובו מופיעים תסמיני שבץ מומלץ לבצע בדיקה הכוללת שלוש שאלות פשוטות– דבר בקש מהאדם המפגין סימנים לומר – ברד ירד בדרום ספרד הערב. האם שלט בקצב הדיבור והמילים בוטאו בבירור? חייך בקש מהחולה שיחייך. האם הוא שולט בחיוך או שהפה עקום? הרם בקש מהחולה להרים שתי ידיים כלפי מעלה. האם הרים את שתיהן יחד ובתיאום? בכל מקרה של הופעת אחד הסימנים או יותר, גם אם חלף, או אם התשובה לאחת מהפעולות שלילית – הרי לכם סממן להתהוות שבץ מוח ויש לפנות מיד לטיפול רפואי בבית חולים.

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *