אז מה היה לנו? סיכום הקמפיין הלאומי הראשון למניעת שבץ מוחי

מתי הרגשנו שהקמפיין עובד, זה קרה ברגע שהתחלנו לקבל סיפורים של אנשים שאבחנו ופינו את עצמם או את קרוביהם מחשש לשבץ בגלל הקמפיין. בסוף, זו הייתה המטרה לסייע ולהציל אנשים. אותם אנשים הצליחו לקבל טיפול מוקדם ולהציל או לפחות להמעיט באופן משמעותי את הנזק של השבץ המוחי.

קמפיין משרד הבריאות בשיתוף עמותת נאמן זכה לחשיפה עצומה, להד תקשורתי ולהתעניינות הציבור בסימנים המוקדמים לשבץ המוחי ולצורך בהגעה מהירה לבית החולים באמבולנס. מטרת הקמפיין, המהווה נדבך בתוכנית הלאומית להורדת התחלואה משבץ מוחי היאה להעלות את המודעות לסימני אזהרה המוקדמים של שבץ תוך הגדרת קהל היעד העיקרי כמבוגרים מעל גיל 40. הקמפיין הוכן על ידי לשכת פרסום ממשלתית. ועלה לאוויר בנובמבר 2015.

רצינו לשתף אתכם כי במחקר שנערך בקרב מדגם של 500 משיבים לאחר שהסתיים הקמפיין עלה כי תוצאות נתוני קמפיין השבץ הן מעל המצופה כאשר -75% מהציבור תפס אותו כרלוונטי עבורו.  הקמפיין היה אפקטיבי ביותר בהעברת המסר שלו ובעובדה שרוב אלו שנחשפו לקמפיין הבינו וזכרו במדויק את המסרים שלו בעיקר כתוצאה מהיותו "בקול רם וברור".

הקמפיין תרם במידה רבה להגברת מודעות, באופן פעיל וסייע להכרת הסימנים המוקדמים של השבץ ולפעולה המומלצת בזמן אמת.

לקמפיין בטלוויזיה התלווה קמפיין באינטרנט באמצעות פייסבוק וכן באמצעות וידאו באתר יוטיוב וחשיפה באתרים ישראלים מובילים כגון ynet. כמו כן לווה הקמפיין בכתבות פרסומיות בידיעות אחרונות.

הקמפיין זכה להתעניינות הציבור ולחיקוי המסר בתכניות טלוויזיה פופולריות כגון :גב האומה" "פרודים" "בנות הזהב" באזכור בעיתון הארץ ובניתוח מסריו…

stroke-w

כבר לאחר מספר ימים קיבלנו בעמותה מידע על מספר חולים שביוזמתם הם או ביוזמת בני משפחה הפנימו את המסר, זיהו את הסימנים המוקדמים בזמן אמת והגיעו לבית החולים לקבלת טיפול מיטבי.

את ההצלחה הזו לדעתנו אסור לעצור ואנו רוצים להמשיך בשיתוף הפעולה הפורה עם משרד הבריאות על מנת להמשיך בקמפיין ולפרסמו שוב ושוב כדי שלא ישכח ויהיה מידע מוכר ושגור על ידי הציבור כפי ששתית מים, והצורך להימנע מחשיפת יתר לשמש מוכרת לכל אדם ואדם. אנו מקווים שהשלב הבא בעבודה עם משרד הבריאות יהיה קמפיין להכרת גורמי הסיכון לשבץ המוחי וכל זאת על מנת לצמצם את מספר האנשים שלוקים בשבץ מוחי

 

אנו בנאמן נלחמים למענכם כדי שנוכל למנוע את השבץ המוחי. אנו נלחמים למען יכיר כל אחד ואחד את סימניו המוקדמים של השבץ המוחי, כך והיה ויחוש בהם, יגיע במהירות לבית החולים, בפרק הזמן שבו ניתן יהיה עדיין לטפל ולהפחית את נזקיו. כל תרומה שלכם תסייע לנו במגוון פעילויות בהן. לתרומה לחצו:http://neeman.org.il/?page_id=26

כתבו תגובה

*

captcha *